שאלות נפוצות

איך מייצרים יהלומי מעבדה?

לצידם של היהלומים האמיתיים ישנם יהלומי מעבדה הנקראים גם יהלומים סינטטיים, אלה מקורם לא בטבע, אלא בתהליך מלאכותי ביד האדם. בתנאי מעבדה מבצעים שחזור של תנאי השטח בהם מתהווים היהלומים הטבעיים. תנאי השטח הללו כוללים לחץ וטמפרטורות גבוהות מאד, כך במקום להמתין עידנים שלמים ניתן לייצר יהלומים באופן מהיר ומבוקר.

אף על פי שייצור יהלומי מעבדה הוא תהליך שמתרחש באופן משמעותי רק בשנים האחרונות, הניסיונות לייצר יהלומי מעבדה החלו כבר לפני שנים רבות. למעשה כבר בסוף המאה ה 19 החלו הניסיונות לפתח פתרונות מלאכותיים שיהוו אלטרנטיבה ליהלומים הגולמיים שמופקים מקרקעית כדור הארץ.

חוקרים רבים ניסו לייצר תנאי מעבדה תואמים לאלה שמייצר הטבע על מנת לאפשר היווצרותה של האבן, אך עברו שנים, ניסיונות ומחקרים רבים ומעמיקים עד להגעתה של ההצלחה המיוחלת.

באמצע המאה הקודמת הגיעה פריצת הדרך החשובה ובשנת 1954 הצליחו לייצר יהלום של ממש בתנאים מלאכותיים. הצלחה שהובילה אחריה שינוי של ממש בפני התמונה. האבנים הראשונות היו אמנם באיכות נמוכה למדי ושימשו בעיקר למטרות תעשייתיות. מאז החל להתפתח במקביל מאבק בין היצרנים והמפתחים השונים על זכויות הייצור, רישום הפטנטים והיבטים נוספים שקשורים לתהליך הייצור המלאכותי של האבנים. ונדרשו עוד כמעט שלושים שנים נוספות עד שהחל ייצור המוני של יהלומים מלאכותיים, הן לצורכי התעשייה והן למטרות נוי.

מה אחוז המסחר ביהלומי מעבדה כיום?

נכון להיום, יהלומי המעבדה מהווים אחוז נכבד מסך היהלומים שנמצאים במשק, ובעוד שרשמית מדובר על אחוזים בודדים בלבד, בפועל מדובר על יחס גבוה הרבה יותר.

הטכנולוגיה כיום מאפשרת לייצר יהלומי מעבדה בעלי מראה כמעט זהה לאלה הטבעיים, ויחד עם זאת, העלות שלהם נמוכה יותר מעלותם של יהלומים טבעיים. מחירי יהלומים סינטטיים עולים פחות בעשרות אחוזים לקראט, והמראה פשוט משגע. בעזרתה של הטכנולוגיה הנוכחית, התוצאות שמתקבלות הן אכן מרהיבות למדי.

מהם היתרונות של יהלומי המעבדה?

ליהלומי המעבדה יש יתרונות רבים, וכמובן שהמחיר שלהם הוא אחד מהיתרונות המובהקים, במיוחד כיום שהמראה והמבנה האטומי שלהם זהה לזה של היהלומים מהטבע/ליהלומי המעבדה יש מעמד לגיטימי בשוק התכשיטנות, וכל זמן שאלה נמכרים כפי שהם, בשקיפות מוחלטת והצרכן יודע מה בדיוק הוא רוכש, מדובר על פתרון נהדר לכל מי שרוצה ליהנות ממראה של יהלומים מבלי לשלם את העלות הריאלית של יהלומים מסורתי.

אז מה באמת ההבדל בין יהלום מעבדה ליהלום רגיל ? 

הכנו סרטון קצרצר שמסביר בפשטות על ההבדלים בין יהלום מעבדה ליהלום רגיל ..

כל שנותר זה ללחוץ PLAY ! 

אנחנו בעיתונות :) 

אותו ניצוץ, אותו ברק - רק בחצי המחיר

 

הטרנד החדש והנוצץ בעולם היהלומים הוא יהלומי מעבדה.

כתבתה של לי אברמוביץ 

מדור צרכנות - ערוץ 12

בדקנו האם מומחים מצליחים למצוא הבדלים בין היהלום היקר, לבין זה שזול ממנו בכמעט 30%

כתבתה של אדווה דדון 

תכנית חיסכון 

ערוץ 12

תמיד רצית לדעת מהם 10 העובדות הכי חשובות על יהלומי מעבדה ולא העזת לשאול ? 

הכתבה הבאה תעשה סדר בענייניים!

סקר - 1000 צעירות מדור המילניום ביקשו למסור  את עמדתן בנוגע ליהלומי מעבדה.

התוצאות - בכתבה הבאה

מכון היהלומים הישראלי 

Engagment Ring
top-10-songs-hat-and-10.png
הורדה.jpg
220px-TheNews12Channel.svg.png

שלחו לנו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • whatsapp-xxl

כל הזכויות שמורות לסמארט סי. וי. די. יהלומי מעבדה 

בורסת היהלומים הישראלית ז'בוטינסקי רמת גן 

New Diamond - יהלומי מעבדה 

smartcvd@gmail.com - 053-5481292

  • whatsapp